montaż instalacji fotowoltaicznej

Nasza firma specjalizuje się w montażu fotowoltaki od ponad 5 lat. Nasi instalatorzy, każdego dnia wykonują montaże na terenie całej Polski. Jednakże sam montaż rozpoczyna się już na procesie projektowania. To na tym etapie projektant instalacji fotowoltaicznej  jest w stanie znacznie ograniczyć ryzyko pojawienia się problemów podczas prac na dachu. Wykonujemy instalacje zarówno na dachach płaskich oraz stromych jak i na gruntach. Zdarzają się również instalacje specjalistyczne wykonywane na przykład przy wykorzystaniu technik linowych. Do takich instalacji paneli zaliczamy systemy elewacyjne lub na specjalistycznych konstrukcjach. W realizacji wykorzystujemy profesjonalny sprzęt topowych producentów, dzięki temu nasi klienci mają gwarancję poprawnego montażu oraz bezpiecznego przebiegu prac instalacyjnych. Każda instalacja wykonana przez naszą firmę jest objęta 5 letnią gwarancją oraz gwarancją producencką dla podzespołów. 

montaż paneli fotowoltaiczny w etapach

  1. Audyt fotowoltaiczny

Pierwszy krok do zamontowania instalacji fotowoltaicznej to spotkanie z naszym specjalistą, który oceni możliwości instalacyjne oraz przedstawi wstępny kosztorys inwestycji. Nasi audytorzy docierają do klientów w całym kraju, przeprowadzając wizje lokalne i odpowiadając o tym jak wykonać montaż instalacji fotowoltaicznej. Wbrew pozorom to chyba najważniejszy etap w całym procesie, gdyż pozwala dostosować rozwiązanie do inwestora, który otrzymuje jasne informację jakiego efektu końcowego powinien się spodziewać. To tutaj określamy poziom zużycia energii gospodarstwa domowego czy w firmie oraz określamy możliwości instalacyjne na przedstawionej nieruchomości.

  1. Projekt instalacji fotowoltaicznej

W odpowiedzi na zebrane dane nasz projektant przygotowuje wiążącą propozycję na montaż instalacji fotowoltaicznej. Oferta określa sposób rozmieszczenia paneli fotowoltaicznych wraz z okablowaniem, umiejscowieniem inwertera oraz przyłączeniem do obecnej instalacji elektrycznej. Na tym etapie też wskazujemy rozwiązania technologiczne wraz z typem paneli, producentem inwertera czy konstrukcji wsporczej. Oferta prezentuje rozwiązanie wizualne oraz symulację zwrotu kosztów z inwestycji. Jeżeli prezentowane rozwiązania na montaż instalacji paneli jest akceptowane następuje zawarcie umowy.

  1. Montaż paneli fotowoltaicznych

Jest to już ostatni proces przed uruchomieniem i produkcją energii z paneli PV. Montaż instalacji paneli fotowoltaicznych może trwać od jednego do nawet kilkunastu dni zależnie od wielkości instalacji. Oprzyrządowanie wraz z panelami zostaje nadane z magazynu i dostarczone jest bezpośrednio do nieruchomości inwestora. Następnie umówiona ekipa montażowa przyjeżdża na montaż instalacji fotowoltaicznej. Podczas montażu wszystkie proce koordynowane są przez kierownika zespołu montażowego oraz w pełnej konsultacji z inwestorem na miejscu, tak, aby ewentualne problemy były rozwiązywane zgodnie z wizją klienta.

  1. Końcowe pomiary oraz uruchomienie instalacji

Po zamontowaniu wszystkich urządzeń instalacji fotowoltaicznej następuje jej sprawdzenie. Przed jej uruchomieniem należy jeszcze gotowość do odpowiedniego operatora sieci dystrybucji tzw. OSD. Operator w ciągu 30 dni wymienia licznik. Po instalacji odpowiedniego oprogramowania klienta ma dostęp do aplikacji mobilnej, którą w czasie rzeczywistym wskazuje generowaną moc oraz uzyski historyczne instalacji.

montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu

Ze względu na dogodne położenie i dostęp do promieniowania słonecznego panele fotowoltaiczne najczęściej instalowane są na dachach. Jednak przed montażem paneli fotowoltaicznych w takim miejscu należy zawrzeć parę ważnych elementów. W przypadku skośnego dachu odpowiednio ułożonego względem słońca lub z różnych przyczyn decydujemy się na montaż na płaskim dachu, do zalet takiego rozwiązania z pewnością będą należeć:

  • Wydajność instalacji – Jeśli wszystko jest poprawnie ustawione wtedy będzie znaczna wydajność systemu.
  • Brak mocnej ingerencji w przestrzeń dookoła domu – O panelach dachowych możemy, przez większość czasu, zapomnieć. Instalacja na działce będzie zawsze bardziej widoczna.
  • Koszt instalacji – W przypadku dachu  jest nieco tańsza niż w przypadku systemu naziemnego , nie wymaga dodatkowych rusztowań, etc.

Fotowoltaika z firmą absorber

Wykonywane przez nas instalacje PV składają się z najwyższej jakości urządzeń od sprawdzonych producentów. Dlatego mamy pewność, że tworzone przez nas systemy będą efektywnie działały dla naszych klientów przez wiele lat. W ich skład wchodzą między innymi panele fotowoltaiczne i inwertery solarne Jako specjaliści w kwestii źródeł energii odnawialnej uważamy, że kierowanie się niska ceną przy wyborze paneli PV jest złą strategią. Fotowoltaika to bowiem inwestycja. Na początek trzeba włożyć w taki zabieg pieniądze, żeby później zyskać. W celu uniknięcia braku oczekiwanych korzyści, lepiej na początku trochę dopłacić i dobrać panele od renomowanego producenta. Jakoś producenta mogą gwarantować odpowiednie certyfikaty zgodności z normą, również wystawiane przez instytucje europejskie takie jak niemiecki TUV czy DEKRA

montaż paneli pv na gruncie

Panele fotowoltaiczne można również montować na ziemi, co daje większe możliwości przy wykorzystaniu instalacji. Można łatwiej modyfikować położeniem , ponieważ nie ma ograniczeń ze strony ściany dachu. Jednak instalacja na gruncie nie jest częstym wyborem ze względu na absorbowanie części terenu, który można przeznaczyć na inne cele.Jeśli nasz dach wypada niekorzystnie w kontekście ewentualnego montażu, wówczas decydujemy się na instalację działkową. Posiada ona konkretne zalety.

  • Łatwy dostęp – Dla osób, które chcą doglądać i mieć inwestycję pod kontrolą.
  • Możliwość dowolnego ustawienia – Dla osób, które będą modyfikować ustawienie względem okoliczności